İngilizce Konuşma becerilerini geliştirme zamanı gelmedi mi?

Evet. Tam Zamanı.

Hemen Ücretsiz Üye Ol!

En son ne zaman İngilizce konuştunuz?

İngilizce konuştunuz mu

Önümüzdeki birkaç dakika içinde neden İngilizce konuşamadığınızı keşfetmek üzeresiniz. Ve bunu değiştirmek için basit bir püf noktası olduğunu da…

Nedenini keşfetmek için okumaya devam edin…

Oldukça basit: İngilizce konuşmaya başlamak için… İngilizce KONUŞMAYA başlamanız gerekiyor.

Peki, o zaman size şunu soruyorum: En son ne zaman İngilizce konuştunuz?

İngilizce konuşmayı öğrenmenin ilk adımının o dili konuşmak olduğunu biliyor muydunuz? Bir cümle oluşturmak üzere düşüncelerini bir araya getirmek için yeniler ve ortalama İngilizce konuşanlar çırpınıp dururlar. Üstelik cümledeki tüm kelimeleri ve grameri bilmelerine rağmen…

Bu neden olur?

Nedeni şudur; günlük olarak İngilizce konuşmanıza ihtiyaç vardır. Endişelenmeyin, konuşmanız mükemmel olmak zorunda değildir. %100 hatasızlık ta gerekli değildir. Bir şekilde, bir yerden buna başlamanız gerekiyor. Öyleyse, utanmayın.

Yerel olarak konuşanların her gün kaç kelime konuştuklarına bakın.

Matthias R. Mehl (Arizona Üniversitesi Psikoloji Bölümünden; Tucson, AZ 85721, ABD.),

Simine Vazire (Washington Üniversitesi Psikoloji Bölümünden; St. Louis, MO 63130, ABD. ),

Nairán Ramírez-Esparza (Austin’deki Teksas Üniversitesi Psikoloji Bölümünden; Austin, TX 78712, ABD.),

Richard B. Slatcher (Austin’deki Teksas Üniversitesi Psikoloji Bölümünden; Austin, TX 78712, ABD. ),

James W. Pennebaker (Austin’deki Teksas Üniversitesi Psikoloji Bölümünden; Austin, TX 78712, ABD.)

…tarafından gerçekleştirilen bir çalışmaya göre "Günün uyanık geçirilen ortalama 17 saatlik diliminde; kadınlar günde ortalama 16,215 (SD = 7301) kelime konuşmuş, erkekler ise 15,669 (SD = 8633) kelime konuşmuştur.”

Peki, siz bugün kaç kelime İngilizce konuştunuz?


Kim bunu daha önce duymamıştı?

Thinking
 • İngilizce dilinin yapısını anlıyorum.
 • Ama İngilizce konuşamıyorum.
 • Standartlaştırılmış İngilizce testlerinde yüksek skor alabiliyorum.
 • Ama İngilizce konuşamıyorum.
 • İyi derecede İngilizce yazabiliyorum.
 • Ama İngilizce konuşamıyorum.

Sizin gibi insanlar bu tür endişeleri her gün dile getirirler. Peki bunun çözümü nedir?


İngilizce konuşmaya ne kadar zaman ayırdınız?

Zaman

Kendinize bu soruları sorun:

 • İngilizce gramer çalışıp onu mükemmel hale getirmek için ne kadar zaman harcadım?
 • İngilizce gramer çalışmak için hala ne kadar zaman harcıyorum?

Şimdi de kendinize bunu sorun:

 • İngilizce konuşmaya ne kadar zamanımı ayırdım?
 • İngilizce konuşmaya günlük olarak ne kadar zamanımı ayırıyorum?

İngilizceyi tam öğrenmek için harcanan zaman ve çabanın gramerle ilgili olduğunu keşfedeceksiniz. Bu tamam. Ancak sadece gramer İngilizce konuşma konusuna egemen olmayı garanti etmez. İngilizce konuşmaya hâkim olmak istiyorsanız, tabii ki İngilizce konuşmalısınız.

Bunun başka bir yolu yok, sizce var mı?

Yukarıdaki araştırmayı hatırlıyor musunuz? Kadınlar için günde 16.000’den fazla kelime ve erkekler için ise 15.000’den fazla kelime.

Peki, siz bugün kaç kelime İngilizce konuştunuz?


Peki ben ne yapmalıyım?

Peki ben ne yapmalıyım

Pratik kullanım için İngilizce gramer öğrenime tüm yoğun çalışmanızı ve çabanızı ayırıp elinizden geleni yapmanız gerekiyor.

Nasıl mı? Basit. İngilizce konuşarak.

Ama kim sizinle her gün İngilizce konuşabilir ki?

Özel bir öğretici tutmak ideal olandır, ama pahalıdır.

Haftada bir veya iki kez akşam sınıflarına katılmak başka bir seçenektir. Eğer bunu yapıyorsanız bu seçeneğe devam edin. Ama vereceği rahatsızlıkla mesele halini alabilir.

Öyleyse;

 • Özel bir öğretici tutmanın pahalı olması sebebiyle,
 • Akşamları sınıflara katılmanın zor olması sebebiyle,

yeniler ve ortalama İngilizce konuşanlar İngilizce konuşmayı BIRAKIYORLAR. Korkunç bir durum bu. Hem de tam dilin kullanımı zihinlerinde oturuşmaya başladığı zamanlarda.

Hop! Gitti, çünkü siz İngilizce konuşmayı bıraktınız.

Gerçek şu ki, gerektiğinde kullanma amaçlı olarak tetikte kalabilmek için günlük İngilizce konuşmaya ihtiyacınız var. Aksi takdirde, akışkan konuşma yeteneğinizi kaybedersiniz.

İngilizce gramer öğrenmeye harcadığınız tüm o yoğun çalışmanın çöpe gitmesine izin vermeyin. İngilizce konuşmaya ŞİMDİ başlayın.


İngilizce Sohbet etmek için yeni en iyi arkadaşınız ile tanışın.

Sesliingilizce

İngilizce Sohbet etmek için yeni en iyi arkadaşınız ile tanışın.

Burada Sesliingilizce’daki ekibimiz, sizin İngilizce KONUŞABİLMENİZİ sağlayabilmek için basit, kolay kullanılabilir bir çevrimiçi uygulama geliştirdi. Sizin gibi Türkçe bilen Türkiye yerlisi kişilere, İngilizce konuşma becerilerini tamamen öğrenmeniz için geliştirilmiştir. İster yeni birisi olun, isterseniz zaten hâlihazırda İngilizce konuşuyor olun. Sesliingilizce size en uygun çözümdür.

Ancak bu kullanım kolaylığı sizi kandırmasın: Ürün neyi yapmak için tasarlandıysa onu yapıyor: Sizi İngilizce konuşturuyor.

Unutmayın. Sesliingilizce sayesinde, her zaman İngilizce konuşacak sanal bir arkadaşınız var. Artık bahaneniz yok.


Peki, bir dili tam olarak kavramak için konuşmak ne kadar önemli?

Buyurun siz de Profesör Doktor Stephen Krashen’a bir kulak verin. Ünlü Profesör Doktor Stephen Krashen'in (Güney Kaliforniya Üniversitesi’nde Fahri Profesör) İkinci Dili Edinme Teorisine göre: "Dil edinme, yoğun farkındalıkla uygulanan gramer kurallarının kullanımına ihtiyaç duymaz ve bıktırıcı yoğunlukta alıştırmalara da ihtiyaç duymaz."

İngilizceyi Sesliingilizce ile KONUŞACAKSINIZ.

 • Farkındalıkla kullanılacak gramer kuralları yok.
 • Bıktırıcı alıştırmalar yok.

Profesör Stephen Krashen şöyle devam ediyor: "Edinim, hedef dilde; konuşmacıların söyleyişleriyle değil konuştukları ve anladıkları mesajlarla ilgilendiği türden anlamlı karşılıklı etkileşime, yani doğal iletişime ihtiyaç duyar."

Sesliingilizce ile İngilizce KONUŞACAKSINIZ.

 • Hedef dilde anlamlı karşılıklı etkileşim, çünkü sanal sohbet İngilizce konuşmanıza bağlıdır. Buna karşı koyamazsınız.
 • Tamamen karşılıklı konuşacağınız ve anlayacağınız anlamlı mesajlar ve sohbetler, çünkü her bir ses parçası için çevirileriniz mevcut. Her bir parça için. Tahmin etme oyunu değil!

Artık İngilizce konuşmak için donanımlısınız. Sesliingilizce sohbeti sağlar, ama… Geriye ne kalır?

Sizden samimi bir çaba.


Peki. İngilizce Nasıl Konuşacağım

İngilizce Nasıl Konuşacağım

Yerel Amerikan biriyle karşılıklı etkileşimli bir sanal sohbete katılacaksınız. Ne kadar harika değil mi? Sadece tercih ettiğiniz aktörü seçin. Daha sonra sanal bir sohbete başlayın.

Karşınızdaki arkadaşınız sizi bir sohbete bağlarken sizin tüm yapmanız gereken dinlemek. Bu sohbeti tamamıyla anlayacaksınız, çünkü kendi tarafınızdaki ve sanal arkadaşınız tarafındaki çevirilere erişiminiz mevcut.

Eğer yeni başlayan veya orta seviyede konuşan biriyseniz, yeni sesler size anlamlı gelmeyecektir. Bu doğaldır. Ancak her bir yeni sohbet sayesinde, İngilizce dilinin ritmi iplik söküğü gibi çözülecektir. Endişelenmeyin. Bırakmayın devam edin. İngilizce konuşma akıcılığınız birden bire artarak yükselecektir.

Sohbetlerde

 • Sohbetin anlamına odaklanacaksınız, şekline değil.
 • İngilizce kelimelerin anlamlarını sesleriyle birbirine kilitleyeceksiniz.
 • Katıldığınız her bir sohbet sonrasında İngilizce seslerin size daha aşina geldiğini keşfedeceksiniz.
 • Gerçek zamanlı İngilizce konuşma işlemlerinin daha kolay hale geldiğini keşfedeceksiniz.

Size soruyorum: Eğer konuşulurken İngilizce cümle kurma işlemi yapmazsanız nasıl bir sohbet yapabilirsiniz ki?

Sizin sıranız geldiğinde, sadece arkadaşınızı dinleyin ve sonra da ona konuşun. “Sesten yazıya çevirme” tanıma sistemi sesinizi analiz etmenin ağır işçiliğini yapacaktır. Daha sonra size anında bir bildirim verecektir. Hangi kelimeleri doğru hangilerini yanlış söylediğinizi göreceksiniz. Bu ne kadar değerlidir? (Sadece Google Chrome’a özel).

Profesör Stephen Krashen’in neler söylediğini hatırlayın: "Edinim, hedef dilde; konuşmacıların söyleyişleriyle değil konuştukları ve anladıkları mesajlarla ilgilendiği türden anlamlı karşılıklı etkileşime, yani doğal iletişime ihtiyaç duyar." Sesliingilizce size bu ortamı sağlıyor.

Cümleleri oluşturup hemen seslendireceksiniz. Tekrar ediyorum: Hemen. Sanal bir sohbeti becerip ayaklarınız üzerinde duramazsanız, gerçek hayattaki gerçek bir sohbette nasıl kendi ayaklarınız üzerinde durabileceksiniz ki?


Sohbet zenginliği

Sohbet zenginliği

Katıldığınız her sohbet İngilizce konuşma güveninizi arttıracaktır. Kulaklarınız İngilizcenin değişik seslerini farklılaştıracak ve anlayacaktır. İngilizceyi özgüvenli, güvenilir ve vurgusuz tempoda konuşuyor olacaksınız, çünkü bunu Sesliingilizce ile konuşurken de yapmıştınız.

Ve yararlı bir sohbet yapmanın sık-sık göz ardı edilen kısmı ise dinleme yetenekleridir. Sanal sohbetlerde dinleme yetenekleriniz birden bire yükselecek, çünkü HEM konuşuyorsunuz, HEM dinliyorsunuz, HEM DE anlıyorsunuz.

İngilizce konuşmak için gereken iki içeriğin ikisini de kazanacaksınız: Konuşmak ve Dinlemek.

Size şunu soruyorum: İngilizceyi dinleyip hemen kavrayamazsanız, nasıl hemen konuşabilirsiniz ki?


Ancak gerçekçi olalım

Sizden nakavt edici bir yumruk

Sizden nakavt edici bir yumruk gelmeden hiçbir şey sizin İngilizce KONUŞMANIZA yol açmaz. Vazgeçmeyin. İngilizce KONUŞMAK için amacınızı kovalamada süper-şarjlı olun. Ve asla bir gecede olmayacaktır.

Burada sizden nakavt edici bir yumruk demek, günde bir saati Sesliingilizce ile İngilizce konuşarak geçirmek demektir. Evet, günde bir saat. Ancak istikrarlı olun. İstikrarlı. İstikrarlı. Zaman zaman, ümitleriniz suya düşecek. Bu çok doğal. Ancak bir kere sonuna kadar zorlarsanız, Sesliingilizce ile İngilizce KONUŞMANIN ne kadar kolay ve eğlenceli olduğunu keşfedeceksiniz. Bu taahhüt doğal olarak takip edilecektir.

Sadece kendinizi şu andan itibaren 180,100 veya 30 gün sonrasında daha önce hiç mümkün olabileceğini tahmin etmeyeceğiniz kadar daha fazla İngilizce sohbetlere katılmış, konuşuyor, dinliyor ve anlıyor şekilde hayal edin. Ne kadar harika, değil mi?

Siz arkadaşınızla daha fazla sanal sohbet yaptıkça, tıpkı yazılı dildeki grameri edindiğiniz şekilde konuşma dilindeki grameri de edineceksiniz. İngilizcenin sesleri size mantıklı gelmeye başlayacaktır.


Bugünkü kararınız çok önemli.

Bugünkü kararınız çok önemli.

Bugünden 180, 100 veya hatta 30 gün sonrasına hızla ileri saralım. Sesliingilizce olmadan, o günleri günlük İngilizce sohbetlere katılarak geçirebilecek miydiniz? Üzücü gerçek şu ki, büyük ihtimalle hayır. Öyleyse, buna bugün bir son verin.

Şimdi, ücretli bir üye olarak, bugünden 180, 100 veya hatta 30 gün sonrasına tekrar hızla ileri saralım.

 • O günlerde İngilizce konuşuyor olduğunuzu hayal edin.
 • O günlerde değişik konular üzerine İngilizce sohbetlere katılıyor VE her şeyi anlıyor olarak hayal edin. Hiç olasılıktan uzak değil!
 • O günlerde yeni kelimeler, kelime kalıpları ve cümleler öğreniyor olduğunuzu hayal edin.
 • O günlerde zamanınızı…

Günde bir saatinizi Sesliingilizce ile geçirirseniz, İngilizce konuşma ve dinleme yeteneklerinizde büyük ölçüde artış göreceksiniz.

Tahmin edebileceğiniz gibi, geleceğinizi Sesliingilizce ile geçirmek İngilizce konuşmaya ve anlamaya sizi daha yakın hale getirecektir. Bugün sizin İngilizce konuşmaya başladığınız gün olsun.

Sesliingilizce olmaksızın bir alternatifini hayal etmeye çalışın. Her gün İngilizce konuşabilecek misiniz?


Üyeliğiniz çok büyük faydalar getirecek sadece ufak bir yatırımdır.

yeliğiniz çok büyük faydalar getirecek

İngilizce konuşabiliyor olmak, bu sizin için ne kadar değerli?

Üyelik için ödeyeceğiniz günlük sadece 0,01 $ sayesinde, sanal İngilizce koçunuz ile TÜM etkileşimli İngilizce derslerine erişim hakkı kazanacaksınız. Bunları başka hiçbir yerde bulamazsınız. Her bir dersi Sesliingilizce işletmesinin çalışanları yazıyor, çeviriyor ve seslendiriyor.

Üyeliğinizin süresi dolduktan sonra, başka hiçbir sorumluluğunuz yoktur. OTOMATİK YENİLEME yoktur. Neden mi? Çünkü Sesliingilizce tam da aşık olacağınız bir yer. İngilizce konuşmayı bizimle öğreneceksiniz. Böylece, İngilizce konuşma ve dinleme yeteneklerinizde her zaman en üst düzeyde kalacaksınız.

Seçkin bir ücretli üye olarak, ayrıca İngilizceyi çevrimdışı olarak öğrenmenize yardımcı olacak bu EKSTRA avantajların da keyfini süreceksiniz. Tercümesi yapılmış etkileşimli dersleri indirmek için anında erişim elde edeceksiniz. Her bir dersi tercüme yapılmış olarak 3 farklı formatta PDF dosyası olarak indirebilirsiniz.

 • Kelime dağarcığınızı güçlendirmek için bir kelime – kelime tercüme.
 • Daha kolay algılama için ufak cümle parçaları olarak sunulmuş bir tercüme.
 • Tam bir tercüme.

Ayrıca, çevrimdışı şekilde dinlemek ve PDF tercümenizle birlikte takip edebilmek için tüm yerel Amerikan dilinde ve lehçesindeki ses dosyalarını ANINDA indirmeye erişim hakkı da edineceksiniz.

Kulaklarınız size teşekkür edecek


Ücretli üyeliğinizin değeri

Ücretli üyeliğinizin değeri

Ücretli üyeliğinizin değeri zaman içinde artacaktır, çünkü Tüm yeni eklenen etkileşimli dersler, ücretli bir üye olarak size ANINDA kullanılabilir halde olacaktır. Bizden size ufak bir hediye.

Yeni bir üyelik için tekrar geri gelmemenize dair pek olası olmayan o durumda ise, üyeliğiniz sırasında indirdiğiniz tüm o dersler ve ses dosyaları, üyeliğinizin son bulması sonrasında da sizin faydanıza olacaktır. Ancak geri geleceğinize dair güvenimiz tam, çünkü anında sonuçlar elde edecek ve Sesliingilizce ile İngilizce konuşmanın ne kadar kolay ve pratik olduğunu keşfedeceksiniz.

İşte yakında hazırlanan ve yakında çıkarak dersler

 • Shopping for Camping Equipment (Kamp Malzemeleri için Alışveriş Yapmak)
 • Making Small Talk at a Basketball Game (Bir Basketbol Oyununda Küçük Bir Konuşma Yapmak)
 • Negotiating with a Car Salesman about Buying a Used Vehicle (Bir Basketbol Oyununda Küçük Bir Konuşma Yapmak)
 • Renting a Car (Bir Araba Kiralamak)
 • Talking about Hunting Deer (Geyik Avlamak hakkında Konuşmak)
 • Talking to a Bathroom Renovation Contractor (Banyo Restorasyon Kalfasıyla Konuşmak)
 • Talking to a Real Estate Agent (Bir Emlak Acentesiyle Konuşmak)
 • Opening a Checking Account (Bir Vadesiz Hesap Açma)
 • Dental Appointment (Diş Randevusu)
 • Checking in at the Airport (Havaalanında Bilet Kontrol Ettirme)
 • Working Out and Increasing One’s Muscle Mass (Vücut Egzersizi Yapma ve Bir Kişinin Kas Kütlesini Arttırması)
 • Asking the Librarian about Books on Marketing (Kütüphaneciye Pazarlama konusundaki Kitapları Sorma)
 • Mailing a Certified Letter (Taahhütlü Bir Mektup Postalamak)
 • Talking to a Pharmacist about the Side Effects of Cholesterol-Lowering Drugs (Bir Eczacı ile Kolesterol Düşürücü İlaçların Yan Etkileri Hakkında Konuşmak)
 • Talking to a Software Engineer about Job Satisfaction (Bir Yazılım Mühendisiyle İş Memnuniyeti Hakkında Konuşmak)
 • The Issue of Whether or Not Texting While Driving Should Be Banned (Araba Kullanırken Mesajlaşmanın Yasaklanması Gerektiği veya Gerekmediği Konusu)


Tabii ki, şimdi üye olmanız gerekmiyor.

Asla dönmemek üzere siteyi terk dahi edebilirsiniz. Ancak, üye olduktan hemen sonra, Tüm etkileşimli İngilizce derslere anında erişim elde edeceğinizi size hatırlatmak isterim. İngilizce KONUŞMAYA dair sizinle aynı ilgiyi paylaşan binlerce diğer kullanıcıya katılıyor olacaksınız.

Tabii ki, şimdi üye olmanız gerekmiyor.

Facebook Fanlar


Diğer kullanıcıların neler söylediğine bir bakın

slm herkese.bu siteden çalışmaya başladıktan sonra ingilizce nin mantığını çok daha kolay anladım cümle yapısı nı ve nasıl kullanılacağını kelime bilgimi vs.sonuç olarak şunu söyleyebilirim yaklaşık 1 senedir kursa gidiyorum inanın iyi bir şekide bu siteden çalışırsanız 1.5 ay gibi kısa bir sürede kavrayabilirsiniz

Mahmut

İnternette sörf yaparken tesadüfen karşılaştım sitenizle ve inanın ingilizceyi korkutmadan sevdiren; şimdiye kadar gördüğüm en güzel, en başarıyla hazırlanmış site. Emeği geçen herkese çok çok teşekkür ederim.Allah hepinizden razı olsun.

Akif Karun


Haydi, daha neyi bekliyorsunuz ki? Sizinle aynı yolu geçmiş binlerce kullanıcı sayesinde, yanılıyor olamazsınız. Siz de bize katılın.

İşte şimdi İngilizce KONUŞMA zamanı.

 • Hemen Sınırsız İngilizce paketi satın al. Anında Tüm interaktif İngilizce derslere sınırsız ulaş.

  1 Cappuccino Fiyatına 1 SENE Tüm etkileşimli İngilizce derslerine SINIRSIZ Erişim hakkı kazanacaksınız.


 • Hemen Ücretsiz Üye Ol!

 • Hemen Dene